Poslání, Seznamovací týden

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

JAK SE MŮŽU PŘIDAT?
a) Přidejte si stránku Miluj Boha Nesmírně na svůj Facebook a sledujte naše dění.
b) Mnoho žen studuje naše studie o samotě, a to je samozřejmě také v pořádku. Žádná registrace není potřeba.
c) Středem naší online služby je ale společenství. Pokud byste se chtěly přidat do skupinky, napište nám, nebo vezměte své kamarádky, kolegyně či rodinu a vytvořte si svou studijní skupinku! Pokud byste chtěly vést vlastní online skupinku přes Facebook nebo jiné sociální média, rády vám pomůžeme – stačí napsat! 🙂


CO JE TO LOVE GOD GREATLY? 

Love God Greatly je původní název Miluj Boha Nesmírně a zahrnuje všechny překlady a odvětví, včetně českého Miluj Boha Nesmírně. Love God Greatly bylo založenou Angelou Perritt, která společně s dalšími ženami píše a navrhuje studie, které jsou poté překládány do více nez 15-ti jazyků. Více info o našem týmu a mezinárodní službě přidáme ve středu!

 
ČEKALA JSEM, ŽE STUDIJNÍ DENÍK BUDE SPÍŠ PLNÝ ZAMYŠLENÍ. MUSÍM HO KE STUDII TISKNOUT?
 

Nemusíte. Studijní deník jednoduše existuje jako místo, kam si můžete zapisovat své myšlenky a modlitby během studie. Stejně tak ale můžete využít vlastního sešitu nebo speciálního zápisníku, nebo si věci značit do mobilu. Pokud se rozhodnete si studii vytisknout, můžete si deník vložit do složky nebo si ho nechat svázat u místní firmy, která se věnuje vazbě dokumentů. Naše deníky jsou také na prodej buď na oficiální stránce LGG: https://lovegodgreatly.com/store-czech/ nebo v online obchodu Amazon: https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=love+god+grealty+czech

 
CO ZNAMENÁ SOAP A JAK FUNGUJE?
 
SOAP metodě se budeme více věnovat v pátek, nicméně jednoduchý popis je zde:
S – Slovo (Scripture) – tato část je na doslovné přepsání biblického oddílu na ten určitý den
O – Postřehy (Observation) – čeho si během čtení všímáte? Komu byl text původně určen? Opakuje se některé slovo vícekrát? Která fráze vám při čtení vyniká?
A – Aplikace (Application) – Co si z této pasáže odnesete do vlastního života?

P – Modlitba (Prayer) – Tato část je pro zakončení ztišení.

 
ŽIVOT JE PRO MĚ NYNÍ HEKTICKÝ A JSEM VE STUDII POZADU. MÁM SVOU STUDIJNÍ SKUPINKU PROSTĚ OPUSTIT?
 
Určitě ne! Věříme, že studie využijete více, čím více budete zapojeny. Je nám ale také jasné, že ne každá z nás se touží takto sdílet. Pokud se zdráháte, pamatujte si, že všechny z nás jsou ve skupince se stejným záměrem, a to růst ve víře v Boha. Žádná z nás není dokonalá a všechny potřebujeme Spasitele. Pamatujte si také, že sdílení se o svém ztišení nemusí být dlouhé ani detailní, a nechte Ducha svatého pracovat – možná vám Bůh sdělí něco, co chce, aby slyšel někdo jiný ve vaší skupince – nenechávejte si to pro sebe!

Uvědomujeme si také ale, že jsme zaneprázdněné a život je někdy přeplněný a hektický. Nerady bychom, abyste své členství se skupince vnámaly jako povinnost, jako spíš jako vykazatelnost, která vám může pomoci prohloubit váš osobní vztah s Bohem. Pokud je to pro vás možné, udělejte rozhodnutí, že se do skupinky podíváte aspoň jednou denně – stačí odpovědět na zamyšlení někoho jiného, připojit se k něčí modlitbě nebo krátce shrnout vlastní zamyšlení. Pokud je pro vás nyní každodenní zapojení nemožné, to nevadí! Zkuste to znovu další den a pak ten další… nebo se rovnout rozmyslete, že se zapojíte dvakrát či třikrát týdně!

 
NA ZAČÁTKU STUDIE SI MÁME STANOVIT CÍLE. JAKÉ CÍLE BY TO MĚLY BÝT?

Cíle mohou být cokoliv, co se týče vašeho duchovního života: zvyky, které byste rády pěstovaly, postoje, které chcete změnit, oblasti, ve kterých byste rády rostly, způsob, jakým komunikujete s druhými, atd. Můžete také přidat konkrétní cíl týkající se konkrétní studie. Je nejlepší, když se na své cíle podíváte v polovině studie a zamyslíte se nad tím, co můžete každý den udělat pro to, abyste jich dosáhly. Pak jen dávejte pozor jeden den za druhým nebo týden za týdnem a uvidíte v těchto oblastech změnu!

 
MOHLA BYCH KE STUDII PŘIZVAT SVÉ KAMARÁDKY?
 
Samozřejmě! Můžete začít tím, že jim řeknete o čem studie je, závazek, který očekáváte (napč. osm týdnů se sdílením se minimálně jednou týdne, ale se snahou spojit se se skupinkou každý den od pondělí do pátku) a jednoduché vysvětlení, jak studie a SOAP fungují. Pokud jste s námi už někdy studovaly, můžete jim říct o své zkušenosti a proč si myslíte, že by našich studií mohly také využít.
Sledujte také naši záložku FAQ, kterou pravidelně aktualizujeme s dalšími vašemi často kladenými dotazy – a pokud máte dotaz, který zde zodpovězen není, napište nám!
IntroWeek_intro

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s