Boží zaslíbení

Boží zaslíbení: Dá nám odpočinku

W4D3_BlogHeaderW4D3_SOAP

Donedávna jsem na otázku jak se mám odpovídala: “Mám toho hodně, ale všechno dobré.” Myslela jsem si, že je důležité, aby všichni věděli, že toho mám v životě hodně. Když se v mém diáři objevila volná chvíle, myslela jsem si, že to znamená, že jsem selhala.

Nicméně čím víc zaneprázdněná jsem byla, tím nešťastnější jsem se stávala. Stres v mém životě se navyšoval, a to mě ovlivnilo duchovně, fyzicky i psychicky.

Odpočinek není něco, co by Amerika 21. století oslavovala. Namísto toho ho často zaměňujeme za lenost. Lenost je ale odpor k práci, zatímco odpočinek je občerstvení po práci. Bůh sedmého dne stvoření odpočíval, aby si užil, co stvořil, a přikázal nám dělat to samé. Pokud si na odpočinek neuděláme čas, stáváme se vyčerpané, a to i při dobré Boží práci.

Ježíš ve své nekonečné moudrosti pozval ty, kteří Ho poslouchali, aby si k Němu přišli odpočinout. Většina z nich k Němu přišla za uzdravením nebo aby byli povzbuzeni. Dívali se na něj jako na učitele, který dělá zázraky. Někteří ho možná brali jako Mesiáše a hledali u Něj něco víc. Jejich životy byly plné požadavků, které doufali, že Ježíš naplní. Když ale Ježíš povolal ty, kteří jsou obtíženi, byla to pozvánka ze strádání do učednictví.

Náš Pán a Spasitel chce každou z nás občerstvit a posílit. Žádá po nás akorát to, abychom k Němu přišly. Ježíš nechce, abychom k Němu přicházely jako utahané a upracované zaměstnanci, ale jako Jeho nejdražší a nejbližší společníci. A jednou úžasnou pravdou je, že nechce, abychom přišly s maskou té nejlepší verze „nás“.

Jeho přikázání je jednoduché: přijď.

 Jeho zaslíbení je mocné: Boží odpočinek.

Když se ve svém vztahu s Bohem necháme vymezit nebo rozptýlit naší zaneprázdněností, nikdy neporozumíme pokoji a odpočinku, který dokážeme najít pouze v Něm. Zmeškáme pak jednoduché společenství s Bohem a zakušení Jeho přítomnosti.

Doufám, že si dnes uděláte čas zamyslet se nad Matoušem 11:28. Až nad těmito verši budete přemýšlet, představte si, jak by váš život vypadal, kdybyste našly odpočinku v Kristové náruči a nechaly Ho vést.

cortney

Zamysleme se: 

  • Jakým způsobem jste možná nechaly „zaneprázdněnost“, aby vás v osobním vztahu s Bohem buď vymezila nebo rozptýlila?
  • Ve kterých oblastech života potřebujete zakusit odpočinek?

_____________________________________________

S radostí oznamujeme naší DALŠÍ STUDII: Spasitel – Naplněné zaslíbení.

Vánoční čas může být velmi stresujícím obdobím. Snažíme se zakusit radost Vánoc, ale naše dlouhé seznamy věcí, které musíme udělat a zařídit spolu s přeplněnými kalendáři nás často zanechávají vyčerpané, a tak se ke Štědrému dni vlečeme z posledních sil a nemůžeme se dočkat, až bude po všem.

Uprostřed zaneprázdněných hektických dní je jednoduché zapomenout na to, o čem Vánoce opravdu jsou. Vánoce jsou oslavou Ježíše! Oslavujeme Jeho příchod!

Tato studie vám pomůže soustředit se na pravý důvod Vánoc a oslavit Jeho příchod!

Tato čtyř-týdenní studie začíná HNED po nynější studii v pondělí 26. listopadu

Sledujte naši FB stránku příští týden pro více informací a materiály!

Promo_square8

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s