Přibliž se

Vítejte do naší studie Přibliž se!

Vítejte! 

Doufáme, že se na naši první studii roku 2020 těšíte stejně hodně jako my. Tato studie byla vytvořena se záměrem naučit se metodám studování Bible, které nás povedou do hlubšího poznání Boha skrze náš osobní vztah s Ním

Věříme, že Bible je Boží inspirované Slovo, které nám bylo dáno k poznání Boha samého a vedlo nás ke chvále. Nechceme Jeho Slovo pouze číst, ale i podle něj jednat. Toužíme po tom, aby nás proměňovalo a utvářelo nás do podoby Ježíše a učilo nás podle něj žít.

Aby tohle bylo možné, potřebujeme se jej naučit číst takovým způsobem, kterým bylo stvořeno, aby se četlo. Musíme jej studovat, abychom dokázaly určit, co přesně chtěli autoři (jak Duch svatý, tak i lidé, které si použil) sdělit původnímu obecenstvu určitého textu. 

Přibliž se bude vypadat trochu jinak než většina z našich Miluj Boha nesmírně studií. (Ale nemusíte se obávat, následující studie bude zase stejná, jako všechny naše ostatní studie.) Studijní deník vypadá stejně jako vždy. Je v něm prostor na poznámky a SOAP metodu studie. 

Jediné, co bude vypadat jinak, jsou naše pondělní, středeční a páteční příspěvky na blogu. Tyto příspěvky budou sloužit více jako učebnice. Doufáme, že tyto příspěvky využijete ve svém ztišení k tomu, abyste se do studie Božího Slova ponorily ještě o neco hlouběji – hlavně díky SOAP. Zde na blogu vás budeme provázet metodami a tipy k tomu, jak na postřehy, výklad, aplikaci, modlitbu a učení se veršů zpaměti.

Tento týden společně projdeme základy, jako je důležitost studování Božího Slova a přehled studijní metody SOAP. Příští týden se začneme zabývat metodami efektivních potřehů při čtení Bible.

Vás studijní deník či zápisník, ktery jste si ke studii vybraly, je dobrým místem nejen na poznámky, ale také na cvičení metod, kterým se budeme věnovat. Po celou dobu studie budeme po vašem boku, povzbuzovat vás a učit se společně s vámi!

Čas strávený v Bozim Slově není nikdy promarněný.

Svaté Písmo je živé a mocné, ale jeho výklad a porozumění vyžadují disciplínu a oddanost. Pojďme se při začátku této cesty zavázat k tomu, že studie Božího Slova bude priorita v našem životě.

Společně se zavazujeme, že budeme Boží Slovo studovat záměrně a úmyslně. Nebudete zklamané!

Týden 1 Výzva: Naplánujte si tento týden čas v přírodě. Udělejte si čas na zamyšlení se nad tím, co Bůh stvořil a jak příroda funguje. Jak zrovna roční období, ve kterém se nacházíte, odráží Boží charakter a Jeho zaslíbení?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s