Přibliž se

Proč zrovna induktivní studie Bible?

Už jste někdy četly biblický text a přemýšlely nad tím, co vlastně znamená?

Nejste samy.

Našim cílem skrze tuto sérii / studii je naučit se studovat Bibli efektivním a jednoduchým způsobem. Doufáme, že se během těchto šesti týdnů naučíte metodám, které vám pomohou ve studiu Božího Slova.

Pojďme do toho!

Induktivní studium Bible znamená, že Písmo vykládá Písmo bez spoléhání se na komentáře či výklad druhých lidí. Je to takový způsob studia Bible, kdy opatrně pozorujeme text. Studijní metoda SOAP, kterou využíváme v našich studiích, je formou induktivního studia.

I když se zdá jednodušší přečíst si něčí výklad určité biblické pasáže, neučíme se tím vykládat si Boží Slovo samy. Komentáře a teologické knihy nejsou slova inspirována Bohem – to je pouze Bible. Tím, že se naučíme ji studovat efektivněji, se pro nás stane ještě užitečnější.

Induktivní studium Bible je důležité proto, že:

1. Nás povzbuzuje přemýšlet.

2. Nutí nás filtrovat myšlenky druhých.

3. Přináší nám do života radost vlastního zjištění.

4. Umožňuje nám zamilovat se do samotného Autora.

Každý týden se během studie podíváme na různé techniky postřehů, výkladu a aplikace. Budete potřebovat Bibli a tužku! Budou dny, kdy vás nasměrujeme k dalším materiálům, které vám ve studii pomohou, ale z většiny bude naše studie velmi jednoduchá.

Nežeňte se. Dovolte si čas a nebuďte na sebe tvrdé. Bůh nám daroval vše, čeho je ke zbožnému životu potřeba (2. Petrův 1:3), a to zahrnuje i Jeho Slovo. Pokud věříte v Krista, pak ve vás žije a působí Duch svatý. To znamená, že ten stejný duch, který vzkřísil Krista z mrtvých dnes působí ve vašem životě a chce vám pomoct porozumět tomu, co se píše v Bibli. Důvěřujte, že vás povede do správného výkladu Jeho Slova.

A víte co ještě? Nemusíte se bát dělat chyby! Buďte ochotné se učit a procvičujte to, co se učíte. Nebojte se svých myšlenek a nápadů a pokud si nejste jisté, hledejte odpověď přímo v Písmu. Sedí to? Jsou mé myšlenky v souladu se zbytkem Bible? Buďte ochotné změnit svá přesvědčení a úsudky, protože Duch svatý vás během této cesty blíže Bohu bude učit a měnit.

Těšíme se na studii s vámi!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s